Merkezimiz halkımıza ilgi,  istek ve yetenekleri doğrultusunda ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişmelerini  sağlamaya yönelik olarak; çeşitli süre ve düzeylerde hayat boyu eğitim, üretim,  rehberlik ve uygulama etkinlikleri yapmaktadır.

Hizmet binamız, Kağıthane  Belediyesi tarafından Soroptimist Kulüpleri Federasyonuna tahsis edilen 3000 m²  lik arsa üzerinde İL Özel İdaresi ile müştereken inşa edilmiştir. 5 Eylül 1972  yılında Şişli Gültepe Halk Eğitimi Merkezi olarak hizmete başlamıştır.

1988 yılında Kağıthane’nin  Şişli’den ayrılarak ilçe olmasından sonra da Kağıthane Halk Eğitimi Merkezi  olarak hizmete devam etmektedir.

Merkezimiz “Hayat Boyu  Öğrenme” şiarı ile kendini günden güne geliştirerek yenilemektedir.  Vatandaşlarımıza çağın gereklerine uygun hizmet vermekteyiz.

 Vizyonumuz

"Yaşam Boyu Öğrenme", ilkesinden hareketle, insanların ilgi, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda kurs, seminer ve etkinlikler düzenleyerek çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi, beceri ve davranış kazanmış bireyler yetiştirmek, kültürümüzü geliştirmede ve gelecek nesillere aktarmada köprü olacak bir kurum olmaktadır.

Misyonumuz

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu güne her seviyedeki insan eğitiminin hedeflediği; sosyal, kültürel, mesleki, teknik bilgi ve beceri anlamında nitelikli eğitimin gerçekleşmesi ve bu amaçla yaygın eğitim ilkeleri doğrultusunda Türk Milli Eğitim sistemindeki işleyişi etkin bir biçimde yerine getirmek, çağdaşlığı takip etmek ve geliştirmek; etkileşimdeki tüm bireylerin etkinlik ve verimliliklerini, memnuniyetlerini arttırmak ve gelişimlerini sağlamak!

 

 

 

 

Okunma 1302 defa Son Düzenlenme Cuma, 15 Nisan 2016 00:36